Jihlavští dobrovolníci působí i mimo město

JIHLAVA – Jihlavské dobrovolnické centrum nabízí pomoc potřebným nejen ve městě, ale i v okolí. Dobrovolníci pomohou s nákupem jídla a léků, vyvenčí domácí mazlíčky nebo zajdou na poštu.

Centrum v Jihlavě eviduje tento týden již téměř 30 dobrovolníků. Ti zatím pomáhají většinou Jihlavanům, někteří však pocházejí i z okolních obcí, konkrétně Dušejov, Polná a Třešť, takže jejich pomoc může směřovat i tam. „V současné době máme sedm lidí, kteří potřebují pomoci, z toho jsou čtyři požadavky opakované. Jednorázových požadavků máme kolem dvaceti. Celkově ale může být požadavků pomoci více, jelikož si lidé již s dobrovolníky vytvořili vztah a volají rovnou jim, bez spojky přes centrum,“ uvedla pracovnice dobrovolnického centra Hana Sedláková.

Jihlavští dobrovolníci ale nepomáhají pouze seniorům. Obrátit se na ně mohou občané jakéhokoliv věku, pokud si například z důvodu karantény nejsou schopni zajistit nákupy či vyřídit potřebné věci.

Pro ty, kteří potřebují pomoc, je určeno telefonní číslo 565 591 830 a také emailová adresa pozadavky.pomoci@jihlava-city.cz. V případě nabídky pomoci je možno volat na telefonní číslo 565 591 847 nebo napsat na emailovou adresu nabidky.pomoci@jihlava-city.cz.