Krnovský cyklo-fantom se psem tvrdil strážníkům, že jeho jednání je freestyle

KRNOV – Chováním rozevlátého seniora, který je postrachem krnovských chodníků i obyvatel, se v těchto dnech zabývají úředníci správního orgánu na místním obecním úřadě.

Věk šedesát devět let není nejspíš žádnou překážkou pro muže z Krnova, který svojí neopatrnou jízdou na kole pravidelně ohrožuje místní obyvatele. „Senior často jezdí na kole po chodníku a kolem něj navíc volně pobíhá jeho pes,“ popisují nebezpečné chování staršího muže strážníci Městské policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na cyklo-fantoma krnovští strážníci naposledy natrefili v pondělí 19. října odpoledne v parku za městskými lázněmi. Situaci se s ním na místě pokusili vyřešit domluvou. Jejím předmětem byla jak jízda na kole po chodníku, tak volně pobíhající pes.

Přestože muž po domluvě slíbil, že zvíře dá na vodítko a po chodníku nepojede, o několik minut později jej strážníci opět potkali. Psa měl puštěného na volno a jel na kole po chodníku. „Ale já tím nikoho přece neohrožuji, psa takto venčím běžně“ bránil se po opakované konfrontaci strážníky senior. To mu ale nepomohlo a případ v těchto dnech skončil ve správním řízení.