Máte přebytky ze zahrádky? Můžete je dát papouškům v papouščí zoo v Bošovicích

zdroj: Papouščí zoo Bošovice

VYŠKOV – V Bošovicích se nachází jediná zoologická papouščí zahrada v Evropě. Protože žije jen z příspěvků od návštěvníků, pocítila stejně jako na jaře dopad vládních opatření v souvislosti s koronavirem.

Uzavřením přišla zoo prakticky o všechny své příjmy, zároveň ale musí pokračovat s výživou papoušků. „Naše papouščí zoo je opět uzavřena, ale život v ní neustal. Děkujeme všem, kteří nám pomohli na jaře a nabízí pomoc i nyní. Naše soukromá zoo nedostává žádné dotace a je závislá pouze na příjmech ze vstupného, suvenýrech a na našich dalších schopnostech a tvrdé práci,” napsala zoo na sociální síti. Jediné zoo svého druhu nejen na Moravě, ale i v celé Evropě, opět hrozí velké finanční problémy, možná i úplný bankrot. Papouščí zoo je možné pomoci zasláním finančního daru na účet 3774099001/5500, který slouží pro příspěvky na krmení a péči o papoušky. Pomůže také adopce papouška či zakoupení dárkového poukazu. Papoušci ale také uvítají i vaše případné přebytky ze zahrádky, jako ovoce, ořechy, jeřabiny, šípky. V případě zájmu o pomoc se můžete domluvit přímo s vedením zoologické zahrady na e-mailové adrese info@papouscizoo.cz, popřípadě na telefonním čísle 777169005.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.