Muž si posprejoval cestu, vedla centrem Brna

Ilustrační foto.

BRNO – Doslova posprejovanou cestičku centrem Brna dokázal vytvořit jednatřicetiletý podezřelý. Malůvky byly na zastávce, kontejnerech, elektrickém rozvaděči nebo stánku s rychlým občerstvením. Díky rychlé souhře dohledového centra s operačním střediskem a hlídkou se muže podařilo dopadnout a předat republikovým policistům.

Obsluha kamer si sprejera všimla nejprve na Dornychu, kde sprejoval na stánek s rychlým občerstvením. Byla vyrozuměna nejbližší hlídka a než muž prošel pod viaduktem v Nádražní ulici, už byla u něho a žádala vysvětlení. „Podezřelý strážníkům tvrdil, že se vrací z vycházky,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Další hlídka proto zmapovala jeho trasu a nestačila se divit. Nápis z graffiti byl totiž i na vstupu do podchodu, na stěně v Úzké ulici a další tři pod mostem u Malé Ameriky. Čerstvý nápis se skvěl i na vratech na Nových Sadech, v Křídlovické ulici zase objevila počmáraný elektrický rozvaděč, kontejnery na sklo a skleněný přístřešek u zastávky. Na místo byli proto povoláni republikoví policisté, kteří si muže převzali jako podezřelého z trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.