Opavský magistrát zajistí obědy pro potřebné, nakupovat budou skauti

Ilustrační foto.

OPAVA – Město, stejně jako v první polovině roku, i nyní znovu zprovozňuje telefonní linku, kde si mohou potřební lidé objednat například donášku obědů.

Linka je určena především pro seniory, nemocné osoby a lidi v karanténě, kteří se o sebe nemohou samostatně postarat. Mohou si zajistit donášku obědů. Obědy lze objednávat na telefonním kontaktu +420 734 181 696.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Aktuální situace v počtu nemocných a osob v karanténě narostla do čísel, že krizový štáb města Opavy rozhodl o znovuotevření tzv. jídlolinky a nabídl pomoc se zajištěním stravování. Víme, že v našem městě žijí senioři, kteří nemají možnost si obstarat dostatečné jídlo ze zdravotních důvodů či prostě jen proto, že mají v těchto dnech oprávněný strach vycházet ven ze svých domovů. Právě jim je služba adresována především,“ upřesňuje opavský primátor Tomáš Navrátil.

Dovoz stravy zajistí Český červený kříž Opava, který bude dovážet obědy ze Zařízení školního stravování Opava. Jídelní lístek je možno stáhnout na webových stránkách města. Jeden oběd vyjde na 69 korun. Lidé mohou také objednávat svačinový balíček za 18 korun.

Nákupy zajistí služba skautů na telefonním čísle 800 200 007, zejména se bude jednat o nákup potravin, léků a nezbytného drogistického zboží.