Toulka bez bariér aneb vyjeďte si „Za Hliníkem do Humpolce“ v kraji Vysočina

Ilustrační foto

Co na tom, že jste na invalidním vozíku. Vydejte se na historicky první vozíčkářskou trasu na okraji města Humpolce. Novou stezku nazvanou „Za Hliníkem do Humpolce” otevřel Klub českých turistů a umožnil handicapovaným spoluobčanům zapojit se do aktivní turistické činnosti. A vezmete-li s sebou kamaráda, společná procházka vám přinese radost a spoustu nových zážitků.

První turistická trasa pro vozíčkáře v kraji Vysočina začíná u restaurace Saloon Zlatá podkova u jezdeckého závodiště v Humpolci. Vede mezi rybníky Dusilovským a Dvorákem až k Židovskému hřbitovu krásnou krajinou pod hradem Orlík. Na startu najdete parkovací místa, bezbariérovou restauraci a WC. Zabloudit nemůžete, celý úsek je vyznačen směrovkami s piktogramem vozíčkáře.

Informační tabule, vozíčkářská trasa Humpolec, Kraj Vysočina. Zdroj: Marie Vincencová

Cestou se můžete zastavit u několika informačních panelů, které vám představí památky a zajímavé turistické cíle v Humpolci i okolí. Okruh je navržen jako jednosměrný proti směru hodinových ručiček, dlouhý je 3 kilometry s převýšením 72 metrů. K oddechu a občerstvení jsou pro vás zbudována odpočinková místa.
Humpolecká turistická trasa pro vozíčkáře je zařazena na druhém místě z třístupňové škály obtížnosti, tzn. červená barva – střední obtížnost.
Stezku si můžete na invalidním vozíku projet sami nebo vzít s sebou kamarády i doprovod. Procházka je vhodná také pro rodiny s kočárky.

O vybudování první turistické cesty na Vysočině pro handicapované se zasloužila Marie Vincencová z Klubu českých turistů. Slavnostní otevření stezky „Za Hliníkem do Humpolce” zorganizoval KČT, odbor Šlápoty Hněvkovice U Humpolce dne 10. října 2020.

Místo

Kraj: Kraj Vysočina
Okres: Pelhřimov
Město: Humpolec

Kontakt

Klub českých turistů
Šlápoty Hněvkovice u Humpolce
Hněvkovice 29, 396 01 Humpolec
tel.: +420 736 754 579
e-mail:
odbor.110404@kct.cz
www.slapotyhnevkovice.cz
www.kct.cz

Turistický rozcestník, vozíčkářská trasa Humpolec, Kraj Vysočina. Zdroj: Marie Vincencová