U Lanžhota chtěli přejít hranici tři migranti. Zadrželi je celníci

 BŘECLAV – V úterý krátce po poledni se hlídka celníků chystala vyjet z pracoviště u Lanžhota na kontrolu mýtného. Všimli si, že se v dálce na polní cestě pohybují nějaké osoby. Vzhledem k tomu, že zde již několikrát byli zadržení nelegální běženci, rozhodli se tyto osoby zkontrolovat.

Cizinci se ale dali na útěk. V oblasti je poměrně hustá síť stezek a cest, a proto si celníci zavolali na pomoc kolegy se psovodem. Nakonec byli tři muži zadrženi při pokusu vylézt na dálniční most přes říčku Kyjovku a byli převezeni na pracoviště celního úřadu. Nikdo z nich neměl u sebe doklad totožnosti a nebylo možné zjistit jejich původ. Jeden z mužů byl schopen částečně komunikovat v angličtině. „Muži byli prochladlí, měli hlad a žízeň, a tak jim celníci poskytli alespoň základní občerstvení. Na místo se dostavila hlídka Policie ČR a muže převzala k dalšímu šetření,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková. Muži tvrdili, že pochází z Lybie. Později však policisté zjistili, že jsou z Maroka a svůj cestovní pas zanechali v Turecku, ve snaze aby nebyli vráceni zpět do své vlasti. „Nejen, že u nás nenajdou lepší pracovní podmínky, ale po nezbytném pořízení náhradních cestovních dokladů budou vráceni zpět do Maroka,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: Celní úřad JM kraj