Z kamionu se po havárii vysypaly krabice s vínem. Řidič za jízdy usnul, byl totiž opilý

CHRUDIMSKO – Při haváriích kamionů se z návěsů často vysype různý náklad, dnes ráno na hlavním tahu z Vysočiny do východních Čech to bylo třicet palet krabic s vínem. Milovníci tohoto moku při pohledu na spoušť musí trpět, zvlášť při představě, že k nehodě možná ani nemuselo dojít, kdyby byl řidič střízlivý a neusnul za volantem.

Silnici mezi Ždírcem nad Doubravou a Trhovou Kamenicí u obce Vysočina zablokovala dnes ráno krátce po půl osmé havárie kamionu, který čelně narazil do stromu a skončil napříč komunikací. Kamion byl plně naložený třiceti paletami krabic s vínem, které se vysypaly na silnici a do příkopu. Policie musela hlavní tah z Vysočiny na východ Čech zcela uzavřít a dopravu odklánět přes Ždírec nad Doubravou a Hlinsko.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Zcela neprůjezdná silnice č. I/37 zastavila silniční dopravu, a to i dalšímu nákladnímu vozidlu, jehož řidič cizí státní příslušnosti se couváním snažil místo objet a při tomto manévru také havaroval,“ upřesnila policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Podle mluvčí Vilímkové řidič kamionu s vínem patrně za volantem usnul pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách policisté padesátiletému řidiči naměřili 2,35 alkoholu v dechu, u cizince byl výsledek měření negativní. Zranění naštěstí nikdo neutrpěl. Škoda je předběžně vyčíslena na 750 tisíc korun.

U nehody zasahovaly také tři jednotky hasičů, kteří se zaměřili hlavně na únik nafty z nádrže kamionu do zeminy. Podařilo se jim utěsnit proraženou nádrž tmelem, takže únik byl zastaven. Celou nádrž, což je kolem 1000 litrů pohonných hmot, poté přečerpali do kontejneru. Na místo se dostavil i pracovník životního prostředí. Majitel si zajistil překládku krabic s vínem a opilý řidič s největší pravděpodobností už víno vozit nebude. Silnice I/37 už je nyní průjezdná.

Foto: Policie ČR a HZS Pardubického kraje