Zloděj vás během okamžiku připraví o kabelku odloženou na náhrobku. Dávejte pozor na své věci!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Blíží se den věnovaný Památce zesnulých. Policie upozorňuje na fakt, že na hřbitovech a v jejich okolí se v tuto dobu pohybuje také množství zlodějů a vandalů. Proto policisté na těchto místech posílí svou hlídkovou činnost. Kromě toho žádají návštěvníky hřbitovů, aby pamatovali na zabezpečení svého majetku.

Přestože policisté posílí v období kolem svátku Památky zesnulých svou hlídkovou činnost na hřbitovech a v jejich okolí, upozorňují na to, že nemohou být všude. Proto žádají všechny návštěvníky hřbitovů, aby věnovali pozornost řádnému zabezpečení zaparkovaných aut, zkontrolovali jejich uzamčení a na viditelných místech v interiéru auta nenechali odložené žádné cenné věci, které by se mohly stát lákadlem pro zloděje. „Vaše věci nemusí být v bezpečí ani tehdy, pokud si je s sebou vezmete na hřbitov. Obratný zloděj dokáže využít i chvilky vaší nepozornosti, aby si přisvojil například vaši kabelku odloženou na náhrobku,“ upozorňuje policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Své věci proto mějte vždy v dosahu a na očích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ze samotných hrobů mizí nejčastěji svíčky, věnce, sošky a různé dekorativní předměty. Jde o věci, které lze snadno a rychle zpeněžit. V některých případech poškození nedokáží policistům popsat odcizené věci. Proto je dobré fotograficky zadokumentovat původní stav hrobu.

Období Dušiček bývá často doprovázeno sychravým podzimním počasím. Proto policisté apelují také na všechny účastníky silničního provozu, aby jezdili opatrně, zbytečně nespěchali a na cestu se vydávali odpočatí. V tomto období je zapotřebí počítat také s tím, že za volant usedají takzvaní sváteční řidiči, mnohdy vysokého věku, kteří již nejsou na současný hustý provoz zvyklí a nedokáží na něj adekvátně reagovat. Proto prosím počítejte i s chybami ostatních.