Během pěti minut ukradl zloděj seniorce na hřbitově kabelku. Měla v ní i naslouchadla

Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Policie před Dušičkami varovala před častějšími krádežemi na hřbitovech a v okolí hřbitovů. Jedna taková se stala včera dopoledne na hřbitově v Prostějově. Neznámý zloděj využil nepozornosti seniorky, která se věnovala úklidu hrobu, a z náhrobku jí ukradl pověšenou kabelku se všemi věcmi.

V tomto článku jsme vás informovali o tom, abyste si na hřbitovech a v okolí hřbitovů v době kolem svátku Památky zesnulých dávali obzvláštní pozor na své věci a zaparkovaná auta. Zloději se nezastaví před krádeží na hřbitově ani v této těžké době. O tom by mohla vyprávět sedmdesátiletá žena ze Šumperku, která včera dopoledne navštívila rodinný hrob v Prostějově. „Jen na pět minut si zavěsila svou kabelku na náhrobek a věnovala se uklízení hrobu. Neznámý pachatel využil její zaneprázdněnosti a kabelku jí odcizil,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Žena přišla s kabelkou o své osobní doklady, finanční hotovost, dvě platební karty, mobil a dvě naslouchadla za 63 000 korun. Pachateli hrozí vzhledem k aktuálnímu stavu nouze přísnější trest, a to dvě léta až osm let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .