Jihlava láká na kulturní akce online

JIHLAVA – Stejně jako letos na jaře není teď možnost zajít do divadla, na výstavu či na koncert. Město se proto rozhodlo nabízet kulturní a volnočasové akce prostřednictvím internetu.

Každý tak může navštívit divadelní představení, sledovat záznam koncertů či projít galerii, a to vše v pohodlí domova, online. Soupis těchto akcí vznikl již na jaře a nyní se stále rozšiřuje. Online nabídku nabízí na svém facebookovém profilu také Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny. Prostřednictvím internetu lze letos sledovat i filmy v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů.

„A pro ty, kdo se chtějí za poznáním vydat do terénu, zajistilo město Jihlava tři trasy Skrytých příběhů. Během příjemné procházky se tak seznámíte s historií Jihlavského havířského průvodu, můžete pomoci desetiletému Gustavu Mahlerovi s jeho prvním veřejným vystoupením nebo prožít čas ve středověkém městě obléhaném švédskými vojsky,“ řekla radní pro oblast kultury Sylvie Čermáková. K vycházkám do terénu vybízí i Sokol Jihlava, který ve městě ukryl tematické úkoly a skrýše.

Nabídku kulturních akcí města najdete na webu volného času.