Jihočechů s Covidem je aktuálně přes 10 000. Ve čtvrtek přibylo 676 nových případů

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ve čtvrtek zaznamenali hygienici na jihu Čech 676 nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkem 438 nemocných se uzdravilo, třináct pacientů v seniorském věku zemřelo. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 5 802 a aktuálně pozitivních 10 008 osob. Od března zde v souvislosti s koronavirem zemřelo celkem 107 lidí.

Od středy do čtvrtka přijaly laboratoře podle ředitelky Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslavy Kotrbové k vyšetření v regionu 2 150 suspektních vzorků, žádný od samoplátců. Z výsledků vyšetření potvrdili hygienici k čtvrteční osmnácté hodině 676 pozitivních případů. K nemocným přibylo 361 žen a 315 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Českobudějovicku (204), Jindřichohradecku (155) a Táborsku (90).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zhruba ve sto padesáti případech došlo k nákaze kontaktem s pozitivní osobou v rodině, ve více než v sedmdesáti v zaměstnání a v deseti ve škole. Nově onemocnělo třiačtyřicet zdravotníků a čtyři desítky zaměstnanců nebo klientů sociálních služeb. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit. “ uvedla ředitelka Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 10 008 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 3 325 na Českobudějovicku, 1 641 na Táborsku, 1 439 na Jindřichohradecku, 1 137 na Strakonicku, 1 105 na Písecku, 750 na Prachaticku a 611 na Českokrumlovsku. 107 nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.

„Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem osmdesát tisíc čtyři sta čtyřicet tři osob. V povinné karanténě se k čtvrteční osmnácté hodině nacházelo tři tisíce sto padesát šest osob. Počet vyšetřených samoplátců v regionu se ve čtvrtek nezvýšil a zůstal na středečních devíti tisících padesáti jedna,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.