Letecká linka z Ostravy do Varšavy zahájena, region je opět spojen s celou Evropou

Ilustrační foto.

OSTRAVA – Letecká společnost LOT Polish Airlines opět zahájila leteckou linku z Ostravy do Varšavy, díky brzkému rannímu příletu se můžete dostat do celé Evropy.

Právě ranní přílet linek do Varšavy zajistí návaznost dalších leteckých spojů, například do Amsterodamu, Milána, Curychu, Osla, Frankfurtu a dalších měst.

Ostravské letiště upozorňuje, že v šance, že se v letadle nakazíte, je poměrně malá, a to sice protože se užívají speciální vzduchové HEPA filtry zachycující až 99,99% virů a bakterií, letadla jsou řádně a pravidelně dezinfikována, cestující i posádka cestuje s ochranou dýchacích cest. K bezpečnosti, dle letiště, také přispívá vysoká rychlost proudění a výměny vzduchu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Letiště také dodává, že cestování do zahraničí je stále povoleno bez omezení a restrikcí. K bezpečnosti cestování na letišti Leoše Janáčka přispívá dezinfekce vnitřních prostor nano nástřikem, ventilace a pravidelná výměna vzduchu, ale také instalace ochranných štítů například na parkovištích.

Letový řád zahrnuje následující linky:

  • LO 505 z Varšavy do Ostravy, odlet z Varšavy v 22:55 a přílet do Ostravy v 23:55, a to sice v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli.
  • LO 506 z Ostravy do Varšavy, který vylétá v 5:25 z Ostravy a na letiště ve Varšavě dosedá v 6:30 hodin, tento spoj létá v pondělí, úterý, čtvrtek a sobotu.
  • LO 506 z Ostravy do Varšavy, který odlétá v 7:55 hodin a ve Varšavě je v 9 hodin, létá v pátky.

Letenky a návazné lety je možno zakoupit na webových stránkách dopravce LOT Polish Airlines. Pro zájemce je také možno si prohlédnout navazující autobusové jízdní řády, které byly upraveny ve prospěch cestujících.