Muž ze Zlína přinesl nemocným strážníkům nečekaný dárek

Ilustrační foto

ZLÍN – Pořádné překvapení přichystal zlínským strážníkům jeden z místních občanů. Ten v úterý dorazil do budovy ředitelství městské policie s neobvyklým dárkem. Chtěl tím městské policii poděkovat za její práci.

Dárce, který až později prozradil své jméno, přinesl tašku plnou vitamínů pro strážníky, kteří jsou momentálně nemocní. „Uvedl, že sleduje činnost a situaci na zlínské městské policii a rád by touto formou podpořil zdraví strážníků, a poděkoval jim tak za jejich práci,“ objasnil zástupce ředitele městské policie Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsem mile překvapený tímto gestem dobré vůle a panu Aleši K. chci touto cestou upřímně poděkovat. Nemocným kolegům věnované vitamíny rád předám a přeji jim brzké uzdravení,“ vzkázal ředitel zlínské městské policie Milan Kladníček.

V řadách městské policie aktuálně chybí 10 strážníků, většina z nich se léčí s covidem. I přes toto omezení provádí hlídky běžnou činnost a věnují se i mimořádným úkolů, které souvisí s pandemií. „Vedle kontroly vládních opatření mezi ně patří usměrňování provozu u odběrného místa, kde se střídají s policisty, nebo dohled u pracovišť orgánů veřejné moci, které fungují v omezeném režimu,“ přiblížil Pavel Janík.

„Velmi bych chtěl poděkovat spoluobčanům, kteří neberou současnou situaci na lehkou váhu a zodpovědným přístupem chrání nejen sebe a své okolí, ale současně brání dalšímu šíření nákazy,“ doplnil ředitel Milan Kladníček.