Opilého šoféra bavoráku zastavil až čelní náraz do sloupu

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Naštěstí jen pár desítek metrů ujel se svým osobním automobilem BMW opilý padesátiletý řidič ve čtvrtek večer v Pozořicích.

Nedříve nezvládl vyhnout se na silnici vpravo zaparkovanému vozidlu. To sice minul, ale narazil do sloupu v levé části silnice. Po odrazu od překážky napálil na druhé straně do rozvodné skříně elektrického vedení a čelním nárazem se zastavil o další sloup vlevo. „Přivolaní dopravní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Dechová zkouška potvrdila, že řidič je opilý. Nadýchal skoro dvě a půl promile. Škoda na autě a sloupech je více než 150 tisíc korun,“  uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Také v Podolí na Brněnsku si ve čtvrtek krátce před půlnocí dal sedmatřicetiletý muž pět piv a čtyři panáky a sedl si za volant svého auta. „Podezřele jedoucí vozidlo museli policisté zastavit. Při kontrole zjistili to, co tušili. Šofér nadýchal 1,5 promile,“ doplnil Malášek.