Pohořelická křižovatka se otevře dřív. Autobusy začnou jezdit po původní trase

Foto: ŘSD

OTROKOVICE – Pohořelickou křižovatku v Otrokovicích se podaří zprovoznit dřív, než bylo v plánu. První řidiči projedou do Pohořelic po silnici III/4975 a do Napajedel po silnici III/4973 v pátek odpoledne. Autobusy linky 55 budou tedy zajíždět ke hřbitovu po původní trase už o dušičkovém víkendu.

Pohořelická křižovatka se letos uzavřela 19. června a otevřít se měla koncem listopadu. Ředitelství silnic a dálnic před týdnem oznámilo, že úsek otevře už 2. listopadu, nakonec se ho podařilo zprovoznit ještě o několik dní dříve. „Důvodem pětiměsíční uzavírky pohořelické křižovatky byla výstavba dálničního nadjezdu SO201 nad budovaným jižním obchvatem Otrokovic, který je nyní ve fázi dokončovacích prací a terénních úprav,“ sdělil zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavel Dvořák.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na hřbitov po původní trase pojedou autobusy už o dušičkovém víkendu

Spolu s otevřením křižovatky se autobusy linky 55 vrátí na původní trasu. Kvůli stavbě jezdily autobusy linky 55 ke kvítkovickému hřbitovu v obou směrech přes zastávku Kvítkovice-náves. „Od soboty 31. října se autobusy vracejí na svou původní okružní trasu, která je vedena ke hřbitovu přes zastávku Otrokovice-Kvítkovice, Napajedelská a pohořelickou křižovatku. V opačném směru platí trasa přes zastávku Kvítkovice-náves,“ informoval dnes mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota.

Uzavírka v Napajedlích platí, po ulici Dr. Beneše už řidiči neprojedou

I přes brzké otevření pohořelické křižovatky se nemění termín uzavírky ulice Dr. Beneše v Napajedlích na silnici I/55. Komunikace zůstane od 2. listopadu trvale uzavřena. Po dokončení stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic v roce 2021 budou řidiči využívat nově zbudovanou rampu na dálnici D55 z ulice Dr. Beneše, kterou se napojí jak na dálniční obchvat, tak na silnici I/55. Sjezd na komunikaci I/55 bude v podobě kruhového objezdu vybudován na úrovni čerpací stanice OMV. Do té doby budou motoristé mířící do severní části Napajedel jezdit po silnici III/4973.

„Do konce roku budeme ještě v rámci stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic provádět pokládku konstrukčních vrstev dálnice, dokončíme opěrnou zeď v prostoru styku ulice Dr. Beneše a I/55 a budeme pokračovat v realizaci výstavby dálničních mostů,“ doplnil Pavel Dvořák.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, další část dálnice D55, byla zahájena na začátku října 2018. Obchvat je dlouhý 3,1 kilometru. Po dokončení prací v roce 2021 bude veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště odkloněna po obchvatu. Náklady na celou stavbu, pomineme-li přípravu, přesáhnou částku 710 milionů bez DPH.