Poznáte muže na videu? Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Ilustrační fotografie

TŘEBÍČ – Policisté hledají pachatele krádeže peněženky, ke které došlo v druhé polovině října na Třebíčsku. Kamerový záznam zachytil na místě neznámého muže. Pokud jej poznáváte, volejte tísňovou linku 158.

„Majitelka si svoji peněženku nechala v odpoledních hodinách odloženou v prostoru recepce, odkud odešla. Situace využil pachatel, který v tu dobu přišel do budovy. Peněženku odcizil a z provozovny odešel,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová. Ihned poté, co žena krádež zjistila, provedla blokaci karty, zloděj byl ale rychlejší. „V peněžence měla žena uložené doklady, peníze, platební kartu a také napsaný PIN kód. Pachatel tak bleskově vybral za použití platební karty z účtu ženy v několika výběrech částku padesát tisíc korun,“ sdělila Jana Kroutilová.

Policisté vyhodnotili záběry z kamer a zjistili, že se v době činu pohyboval na místě neznámý muž, jehož totožnost by potřebovali zjistit. „Žádáme občany, kteří muže na videozáznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala Jana Kroutilová. Policisté také uvítají jakékoli další informace, které by směřovaly k objasnění případu.