Silnici přes Červenohorské sedlo lemují značky s kostlivci

ŠUMPERSKO, JESENICKO – Dopravní značky se smrtkou a texty v češtině, angličtině a polštině instalovali v minulých dnech správci silnic na spojnici vedoucí přes Červenohorské sedlo. Mají pomoci zkrotit neukázněné motorkáře a předejít dalším vážným nehodám, kterými horský úsek silnice v posledních letech proslul.

„Reflexní tabule vysoko nad zemí upozorňují na nebezpečný úsek, kde dochází k častým těžkým nehodám. Varovné nápisy v několika cizích jazycích dokreslují symboly kostlivce s kosou. Tabule doplňují takzvané dopravními knoflíky u středové dělicí čáry,“ popsal nové značení mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Miroslav Mazal.  „Problémy s motorkáři se na Červenohorském sedle ve velkém objevují od roku 2017, kdy byla opravena silnice na jeho jižní straně. Když je pěkné počasí, sjíždějí se sem jezdci nejen z celé ČR, ale i z okolních zemí, především z Polska,“ doplnil Mazal. Bezpečnost všech účastníků silničního provozu na osmikilometrovém úseku silnice z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo opakovaně řešili zástupci policie, Ředitelství silnic a dálnic a krajského odboru dopravy. Ti se rozhodli, že vodorovné značení uprostřed komunikace se bude aplikovat na další úseky této silnice, a to na jaře příštího roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .