Třetí epidemiologický stupeň je tady! Na Fifejdách se začíná testovat i o víkendu

Foto: MNOF - Odběrové místo v Městské nemocnici na ostravských Fifejdách

OSTRAVA – Kvůli nastalému třetímu epidemiologickému stupni koronaviru v Moravskoslezském kraji rozšiřuje Městská nemocnice Ostrava provoz svého covid odběrového místa z pracovních dnů také  na víkendy. Odběrové místo je vyhrazeno jen pro lidi přijíždějící autem. Testovat se tady mohou jak pacienti, kterým odběr nařídili hygienici nebo praktičtí lékaři, tak samoplátci a pendleři.

Odběrové místo v Městské nemocnici Ostrava, kde denně provedou odběr průměrně dvěma stovkám lidí, bude od soboty 31. října fungovat také v soboty a neděle.  Provozní doba bude stejná přes týden i o víkendech, to je mezi 7,00 a 15,00 hodinou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mobilní stan s dvěma unimo-buňkami, je umístěn za správní budovou v areálu nemocnice. Vjezd do areálu je z ulice Varenská a výjezd na ulici Hornopolní. Správná cesta do areálu i ven je označena šipkami. Řidiče při pohybu v areálu usměrňují také policisté.

Samoplátci se k musí předem objednat na čísle 596 194 877. V pracovních dnech mohou stěr hradit v pokladně nemocnice i kartou. O víkendech pouze v hotovosti přímo na odběrovém místě. Aktuální cena za odběr je pro samoplátce a pendlery 1700 korun.

„Zdravotníci na našem odběrovém místě odeberou denně až 200 vzorků. Denní rekord byl 236 stěrů. Odběrové týmy posílily také dvě studentky zdravotnických oborů,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig. Stěry jsou odebírány jen pacientům v autech, se kterými vjedou do stanu. Vzorky se pak odesílají do Zdravotního ústavu v Ostravě, který je zpracovává.