V Ostravě se srazily tramvaje, podezření padá zatím na nepozornost řidiče

Foto: Jakub Krygel - Pohled na místo nehody tramvají směrem od ulice Martinovské

OSTRAVA – Ve fázi vyšetřování je nehoda dvou tramvají, k níž došlo v Ostravě – Porubě na křižovatce ulic Opavská a Martinovská. Řidička tramvaje jedoucí ve směru na svinovské mosty nečekaně, místo jízdy rovně, začala odbočovat doleva a tím zkřížila cestu naproti jedoucí tramvaji, která mířila směrem k vozovně. Důsledkem byla bočně čelní srážka.

Nehoda se stala ve čtvrtek 29. října v 17,45 hodin. Ostravští záchranáři po ohlášení nehody na místo vyslali dvě posádky rychlé pomoci. Lékaři bezprostředně po svém příjezdu neodkladně ošetřili čtyři zraněné cestující z tramvají. „Devatenáctiletý mladík a dvaašedesátiletý muž utrpěli lehká poranění. Sedmnáctiletý mladík a jednapadesátiletá žena byli zraněni středně těžce, a to v oblasti hlavy a krční páteře,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Záchranáři všechny čtyři zraněné následně odvezli do Fakultní nemocnice Ostrava. Dále na místě poskytli intervenci ještě dalším pěti cestujícím, kteří byli pouze v šoku. “Jejich poranění byla minimální a nevyžadovali ošetření, ani přepravu do zdravotnického zařízení,” dodal Humpl s tím, že tito pasažéři byli ze strany záchranářů řádně poučeni.

Tramvajová doprava byla ve směru k vozovně obnovena okolo 19,15 hodin. Ve směru na svinovské mosty pak až ve 20,00.

Dle prvních informací sdělených policií řidička tramvaje zřejmě přehlédla návěstidlo. „Žádáme o svědectví také posádky automobilů projíždějících místem v době střetu, přičemž uvítáme také záznamy z palubních kamer,” řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Svědectví mohou podat i lidé procházející místem. Veškeré informace mohou volat na linku 158.