Vánoční akce letos v Jindřichově Hradci nebudou

Vánoční akce letos v Jindřichově Hradci nebudou (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – Adventní trhy tak, jak jsou na ně lidé v Jindřichově Hradci zvyklí, letos nebudou. Vzhledem k epidemické situaci a opatřením není pořádání takových akcí možné. Trhy tak nebudou ani na zámku, ani na náměstí Míru. Pokud to situace dovolí, město připraveno otevřít alespoň vánoční dřevěné chaloupky na náměstí Míru se svařákem a dalšími teplými nápoji.

O vánoční strom ale Jindřichohradečáci nepřijdou. Jedle z Dolní Lhoty už je vybraná a 23. listopadu bude vztyčena na tradičním místě u sloupu Nejsvětější Trojice na náměstí Míru. „Město nechce, aby se kvůli koronaviru lidé ve větším počtu v centru scházeli. Běžně se této události totiž účastní i tři tisíce lidí,“ uvedla tisková mluvčí Jindřichova Hradce Eliška Čermáková. Rozsvícení stromu proto proběhne bez účasti veřejnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zrušit jsme museli i tradiční čertovské odpoledne a adventní koncerty. Věříme, že si letos všichni užijeme Vánoce soukromě a s rodinou a setkávání při společenských akcích si vynahradíme příští rok,“ dodala Čermáková.