Vsetín plánuje změny v parkování na území města

Foto: Michal Horský

VSETÍN – Od 4. ledna 2021 vejde v platnost nový provozní řád městských parkovišť. Pojďme se proto podívat, co vás od nového roku čeká.

Zásadní změny proběhnou na Žerotínově ulici. V úseku mezi křižovatkami s ulicemi Smetanova a Tyršova, tedy před hotelem Vsacan a náměstím Svobody, bude upravena zpoplatněná doba za parkování. Momentálně zde zaplatíte za parkování ve všední dny mezi 8 a 18 hodinou, v sobotu od 8 do 12 hodin. Nově to bude pouze ve všední dny od 8 do 16 hodin. Další úsek Žerotínovy ulice od křížení s ulicí Tyršova po Vsetínskou Bečvu přejde do časového režimu. To znamená, že ve všední dny od 8 do 16 hodin zde využijete parkování na parkovací kotouč, a to maximálně 4 hodiny. Mimo provozní dobu zde bude parkování zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve Smetanově ulici je nyní parkování zakázáno, s výjimkou pěti úseků s parkovacím kotoučem na půl hodiny. „Od příštího roku budou ve zmíněných úsecích Smetanovy ulice moci zastavit výhradně vozidla zásobování, a to nejvýše na 15 minut. Pro běžné motoristy bude parkování v celé délce Smetanovy ulice zakázáno po celých 24 hodin,“upozornil starosta Jiří Růžička. Toto opatření je z důvodu vzniku mnoha nebezpečných situací, které odstavená vozidla způsobují. Smetanova ulice se také stane po uzavření Nádražní ulice v době rekonstrukce nádraží hlavní tepnou a mohlo by na ní docházet k dopravním kolapsům. Na dodržování nařízení dohlédne městská policie.

Úpravy parkování se dočká také šest stání kolmých k ulici Na Příkopě, které přiléhají k budově Pohoda. Nyní je zde parkování zdarma, od nového roku bude zpoplatněno. Změny čekají také motoristy u parkovacích karet. K nyní nabízeným ročním kartám v hodnotě 8 tisíc korun přibudou také půlroční za 5 tisíc a měsíční za 1 tisíc korun.  „Roční parkovací karty za cenu 100 korun pak budou moci využít sociální služby pracující v nepřetržitém provozu, jež mají své sídlo ve městě. Ty jim umožní neomezené parkování na kterémkoliv placeném městském parkovišti,“ doplnil starosta.

Kromě těchto změn radnice ještě zavede novinku v placení parkování. Bude možné ho v automatech zaplatit platební kartou. To nyní lze jen v automatech na městských parkovištích u Jednoty a městských lázní. V lednu tuto možnost nabídnou také automaty Na Příkopě, u Masarykova gymnázia, před hotelem Vsacan, na Hlásence a Dolním náměstí.