Tragický požár odstaveného vagónu v Brně: Na místě zůstaly čtyři oběti

zdroj: HZS JMK

BRNO – V noci ze soboty na neděli likvidovali Brněnští hasiči požár starého železničního vagónu. Škoda je nulová, ale následky jsou tragické. Svými následky je to nejtragičtější požár v Jihomoravském kraji za posledních pět let.

Starý vagon odstavený mimo kolejiště brněnského dolního nádraží v blízkosti ulice Široká v Brně začal hořet po půlnoci. U požáru zasahovali příslušníci krajského sboru a hasiči Správy železnic. Delší dobu jim trvalo, než se ke špatně přístupnému vozu dostali s hadicí. Museli natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, aby se k požáru dostali. Vagon zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. „Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí tří vodních proudů krátce po jedné hodině. O hodinu později požár zcela zlikvidovali. Vagón plný odpadu již nesloužil jako dopravní prostředek a materiální škoda je proto nulová. Hasiči však v požářišti nalezli čtyři lidská těla. Proto označili událost za nejtragičtější požár v Jihomoravském kraji za posledních pět let. Vyšetřování události nadále pokračuje,“ uvedl tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.