Za nehodou kamionu a dodávky se čtyřmi mrtvými je podle policie riskantní předjíždění

PARDUBICKO – Příčinou tragické dopravní nehody u Holic, při níž při čelním střetu s kamionem zemřeli v dodávce čtyři lidé a dva byli těžce zraněni, je podle policie předjíždění jiného automobilu. Policisté nyní hledají řidiče předjížděného auta. V místě nehody platí zákaz předjíždění.

K vážné dopravní nehodě došlo včera krátce před půl druhou hodinou odpolední na silnici č. I/35 mezi Holicemi a Chvojencem na Pardubicku. Dodávka jedoucí od Holic, v níž cestovalo šest osob, se v protisměru čelně střetla s nákladním vozidlem. Dodávka zůstala doslova nalepená na kamionu. Všech šest osob zůstalo zaklíněno uvnitř. Přivolaní hasiči postupně vyprostili dvě zraněné osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Ty byly následně předány do péče zdravotníkům. „U čtyř osob z dodávky se nám nepodařilo obnovit základní životní funkce,“ sdělil mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý s tím, že následky nehody byly natolik fatální, že se mrtvé zpočátku nepodařilo identifikovat.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Následkem střetu utrpěl řidič dodávky spolu se třemi spolujedoucími muži smrtelné zranění. Další dva členové posádky byli zraněni a transportováni do fakultní nemocnice. Pětatřicetiletý řidič nákladního vozidla se nezranil. Dechovou zkouškou na alkohol a testem na přítomnost návykových a psychotropních látek jsme u něho jejich přítomnost vyloučili,“ upřesnila policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Hasiči po vyproštění osob a zajištění vozidel předali místo kriminalistům k dalšímu vyšetřování příčin nehody. Po dokončení vyšetřování se hasiči vrátili na místo a museli odtrhnout vozidla od sebe a vyprostit bezvládná těla z havarované dodávky. Dále byly odstraněny všechny následky těžké nehody. Silnice č. I/35 byla až do večerních hodin zcela uzavřena, a to po celou dobu vyšetřování nehody, doprava byla odkláněna po objízdných trasách. Provoz byl plně obnoven ve 21 hodin.

Okolnosti bouračky policisté i nadále vyšetřují. „Prověřováním nehody jsme zjistili, že řidič dodávkového vozidla měl při jízdě v protisměru předjíždět jiný automobil. Žádáme řidiče tohoto auta, aby se nám přihlásil na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031,“ dodala následně mluvčí Vilímková.

Foto: HZS Pardubického kraje