Tragická nehoda: U Nových Hradů vyhasly tři mladé životy

Tragická nehoda u Nových Hradů na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Velmi tragickou dopravní nehodu od včerejšího večera vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté. U Nových Hradů narazil osobní automobil do stromu. Na místě zemřeli tři mladí lidé.

Nehoda se stala v sobotu 31. října 2020 po půl sedmé večer mezi obcemi Byňov a Nové Hrady na Českobudějovicku. „Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Alfa Romeo 159 pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, profilu komunikace a vlastnostem vozidla, v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu, poté bylo vozidlo odhozeno na další strom,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Přímo ve vozidle bohužel zemřeli dva mladí muži. „Lékaři se snažili oživovat třetího spolucestujícího, ale bohužel i přes veškerou neodkladnou první pomoc mladý muž podlehl četným polytrauma,“ doplnil policejní mluvčí.

Komunikace byla do pozdních nočních hodin uzavřena pro veškerý provoz, objízdný směr byl zvolen po okolních silnicích. „Případ vyšetřují také kriminalisté pro podezření ze spáchání zločinu Usmrcení z nedbalosti. Ze strany policistů i hasičů byla pozůstalým poskytnuta péče krizové intervence,“ uzavřel Bajcura. Od začátku roku se jedná o nejtragičtější nehodu s vysokým počtem zemřelých na jihu Čech.

Tragická nehoda u Nových Hradů na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)
Tragická nehoda u Nových Hradů na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)