Tragický víkend pokračuje. Nehoda u Jindřichova Hradce si vyžádala oběť

Nehoda mezi Otínem a Hospřízem na Jindřichova Hradce (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – K další tragické nehodě došlo dnes v odpoledních hodinách na Jindřichohradecku. Řidič při projíždění zatáčky podle informací policie pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost, vyjel ze silnice a narazil do stromů. Svým zraněním na místě bohužel podlehl. Tento víkend nejde o první úmrtí na jihočeských silnicích.

Nehoda se stala v neděli 1. listopadu 2020 kolem čtvrt na čtyři odpoledne na silnici druhé třídy číslo 164 mezi obcemi Otín a Hospříz na Jindřichohradecku. „Řidič Ford Focus Combi při průjezdu ostrou pravotočivou zatáčkou pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, v dešti vjel vpravo, kde pravou stranou vozidla a poté i střechou narazil do vzrostlého stromu,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura. Při nárazu muž utrpěl velmi těžká zranění neslučitelná se životem.

Nehoda mezi Otínem a Hospřízem na Jindřichova Hradce (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranné systému. Z důvodu vyšetřování byla tato frekventovaná silnice z Jihočeského kraje na Vysočinu zhruba do půl šesté zcela neprůjezdná pro veškerý provoz. Objízdný směr byl veden přes obce Blažejov a Člunek.

Nehoda mezi Otínem a Hospřízem na Jindřichova Hradce (zdroj Policie ČR)

Během tohoto víkendu se bohužel jedná o druhou nehodu, kde došlo k úmrtí, a to nejen řidiče (informovali jsme zde).