Jedinečná krokodýlí ZOO láká na světové rarity

PROTIVÍN – Největší krokodýl chovaný v Evropě, poslední známý žijící leucistický jedinec tomistomy úzkohlavé, první odchov gaviálů indických v Evropě, sbírka bíle zbarvených krokodýlů a jediná ZOO v republice, která rozmnožuje kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Neříkejte, že ještě nemáte fotku s krokodýlem!

Poslední známý žijící leucistický jedinec tomistomy úzkohlavé, samici Afroditu, vlastní ZOO od roku 2005. Do té doby byla chována ve Dvoře Králové nad Labem jako divoce zbarvené zvíře. Až po převozu do protivínské ZOO začala ztrácet pigment po celém povrchu těla, kromě fyziologicky černé kresby. Koho v ZOO určitě neminete, je největší krokodýl v Evropě. Jmenuje se Golem a jedná se o samce krokodýla mořského. Světový unikát, kterým se ZOO pyšní, jsou tři bíle zbarvení krokodýli, a sice gaviál sundský, krokodýl nilský a skupina albinotických aligátorů severoamerických. ZOO má také za sebou první odchov gaviálů indických v Evropě a jako jediná v České republice rozmnožuje kriticky ohrožené druhy krokodýlů.

V Krokodýlí ZOO v Protivíně se určitě nudit nebudete. Můžete tam obdivovat i lebky a celé kostry krokodýlů v počtu více než 1 200 exponátů, či rozsáhlou sbírku hmyzu, a pořídit si jedinečnou fotografii s mládětem krokodýla!