Jeřábníkovi se udělalo špatně. Z jeřábu ho sundali hasiči

zdroj: HZS JMK

ZNOJMO – V pondělí dopoledne měli hasiči neobvyklý zásah na staveništi jižně od Znojma. Zachraňovat museli muže z jeřábu. K události vyjeli specializovaní  hasiči-lezci ze Znojma i Brna.

Po příjezdu se vylezl hasič-lezec k jeřábníkovi, kde zjistil, že jeřábník má zdravotní indispozici a nebyl by proto schopný bez pomoci slézt na zem. Hasič-lezec muže zajistil a bezpečně se s ním spustil na zem, kde již čekala posádka zdravotní záchranné služby. „Akci se podařilo uskutečnit před příjezdem brněnských hasičů, kteří tak mohli být během cesty k zásahu odvoláni zpět na základnu,“ popsal zásah tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. „Naši záchranáři s lezci po celou dobu komunikovali, věděli tedy, že pacient je při vědomí. Když byl v bezpečí na pevné zemi, zkontrolovali jeho zdravotní stav, zaléčili jej a převezli k dalším vyšetřením do znojemské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.