Křižovatka na Svaté Anně v Táboře doznala změn

Křižovatka na Svaté Anně v Táboře (zdroj město Tábor / foto Luboš Dvořák)

TÁBOR – Byl to úsek častých dopravních nehod, řeč je o křižovatce na Svaté Anně v Táboře. Tyto skutečnosti vedly k úpravám, které by měly zvýšit bezpečnost průjezdu tohoto úseku. Plně průjezdný bude v tomto týdnu.

Úpravu křižovatky na silnici první třídy číslo 3 provedlo Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s Policií České republiky a Městem Tábor. „Důvodem pro provedení změn byly časté dopravní nehody v tomto úseku. Úpravami provedenými na vodorovném i svislém dopravním značení došlo na křižovatce k zúžení do jednoho jízdního pruhu. Díky tomu byly vytvořeny nové odbočovací a připojovacích jízdní pruhy,“ uvedl Adam Koloušek z Týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Provedená opatření na této komunikaci by měla výrazně zvýšit bezpečnost průjezdu řešeného úseku a výjezdu z částí Měšice a Svatá Anna. „Úplné uvedení do provozu bez omezení je plánované na první listopadový týden tohoto roku,“ dodal Adam Koloušek.