Lidé z Frenštátu se mohou do 8. listopadu vyjádřit k plánu sociálních služeb

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Frenštátská radnice vyzývá místí obyvatele, aby se do 8. listopadu vyjádřili k plánovaným sociálním službám ve městě. Střednědobý plán na roky 2021 až 2024 je již třetí v pořadí a zveřejněn k připomínkování ho lidé najdou na internetu. Pokud byste tedy o sociálních službách ve Frenštátě chtěli dát cokoliv vědět úředníkům města, je nejvyšší čas.

„V plánu lidé naleznou návrh na rozvoj a udržení sítě sociálních služeb a návazných aktivit pro cílové skupiny seniorů, rodin, dětí a mládeže, osob se zdravotním postižením a osob ohrožených sociálním vyloučením,“ řekla Bronislava Papáková z městského úřadu, která má koordinaci aktivit komunitního plánování na starosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Samotný plán a také připomínkovací formulář je k dispozici na webových stránkách města v části věnující se sociální oblasti – komunitnímu plánování ZDE.  Tištěný formulář mohou dostat zájemci také osobně na odboru sociálních věcí místí radnice.

Všechny podané připomínky projednají úředníci v pracovních skupinách a podají městu návrh na jejich začlenění do dokumentu střednědobého plánu sociálních služeb ve městě. Ten byl již zpracován ve spolupráci s odborníky v oblasti sociálních služeb a návazných sociálních aktivit. Na přípravě plánu se podíleli i zadavatelé, poskytovatelé a samotní uživatelé sociálních služeb.