Nevoďte děti do školky, pokud nemusíte, žádají v Otrokovicích

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Mateřská školka zřizovaná otrokovickou radnicí žádá rodiče, aby s dětmi zůstali doma, pokud mohou. Kvůli šířícímu se koronaviru a nařízeným karanténám je školka na hraně personálních kapacit. Týká se to všech sedmi pracovišť.

Provoz předškolních zařízení se zatím daří s vypětím sil zajistit, nicméně horšící se situace nutí ředitelku neustále omezovat provoz. „Ve školce jsme s personálním zajištěním na hraně, řada pracovnic mateřské školy musela po uzavření škol zůstat doma s vlastními dětmi, k tomu se přidávají nařízené karantény.  Situace se mění ze dne na den.  Do mateřské školy dnes chodí zhruba třetina dětí,“ sdělila ředitelka Mateřské školy Otrokovice Magda Zycháčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Udržet školky v chodu je obtížné i přes výpomoc pedagogů, dobrovolníků nebo studentů UTB. „Proto žádáme rodiče o pomoc v této situaci, která je opravdu pro všechny velmi složitá. Rodičům dětí, které plní povinné předškolní vzdělávání a zůstanou doma, budeme zasílat materiály pro distanční výuku tak, aby docházelo k plnění povinného předškolního vzdělávání,“ ujistila Magda Zycháčková.

K výzvě ředitelky se přidala i otrokovická radnice. „V tuto chvíli je prioritou udržet školku v provozu pro děti rodičů, kteří do práce musejí. Společně budeme alespoň částečně eliminovat i riziko dalších nákaz, dalších nařizovaných karantén a s tím související i nepříjemná testování malých dětí,“ uvedla starostka města Hana Večerková.