Opilý muž porušil zákaz nočního vycházení. Dostal pouta

Ilustrační foto

PRAHA – V Praze 5 ulehl muž znavený alkoholem před jedním domem. Hodinu před půlnocí ho však probudila hlídka strážníků. Probuzený zareagoval nevhodně a tak dostal želízka.

Zákaz vycházení platí v nouzovém stavu po jednadvacáté hodině, samozřejmě s určitými výjimkami. Muž, který si ustlal před domem v Lamačově ulici v Praze 5, však ani do jedné z výjimek nespadal. „Na strážníky, kteří na místo dorazili hodinu před půlnocí, zareagoval po probuzení zaťatými pěstmi,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Odpověď strážníků na sebe nenechala příliš dlouho čekat. Tak, jak jsou cvičeni, použili donucovací prostředky a opilého rozespalého muže rychle zklidnili. Navíc mu přiložili i služební pouta. Přivolaná hlídka Policie ČR ztotožnila devětatřicetiletého cizince a okamžitě vyloučila, že by se jednalo o spáchání trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provedená dechová zkouška ukázala u cizince pozitivní výsledek s hodnotou téměř dvě promile alkoholu. „Cizinec se následně omluvil za své agresivní chování a tak byla jeho reakce vyřešena pouze důraznou domluvou,“ doplnila mluvčí. Porušení mimořádného opatření, kterého se cizinec dopustil tím, že se zdržoval bezdůvodně venku i po jednadvacáté hodině, bylo předáno příslušnému správnímu orgánu.