Opilý řidič skončil s autem na střeše v potoce

HRANICE – V neděli pozdě večer se stala dopravní nehoda v Hranicích. Čtyřicetiletý řidič nezvládl řízení podél potoka Veličky, vyjel nejprve mimo silnici, kde narazil do betonové podezdívky a kovového plotu a pak se vrátil na silnici a vyjel na druhou stranu, kde spadl do potoka. Při pádu se auto převrátilo na střechu.

V neděli 1. listopadu ve 22:30 hodin řídil čtyřicetiletý muž Fiat Punto v ulici Československé armády v Hranicích. Při jízdě ulicí podél potoka Veličky nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do betonové podezdívky a kovového plotu, pak se vrátil na silnici, tu přejel a vyjel vlevo. Tam přejel travnatou plochu a s autem sjel do Veličky. Při pádu do potoka se auto převrátilo na střechu. Při nehodě se nikdo nezranil, hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Vozidlo z potoka vyprostili přivolaní hasiči. „Provedenými dechovými zkouškami policisté u zjevně opilého řidiče změřili hodnoty 1,84, 2,15 a 2,14 ‰ alkoholu v dechu,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Dalším šetřením v okolí místa nehody policisté zjistili, že řidič měl s udržením auta na silnici problémy už v křižovatce ulic Mostní a Československé armády, kde najel na ostrůvek a porazil tam sloupek s dopravní značkou. Řidič je nyní podezřelý z několika dopravních přestupků a také z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vpřípadě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až jeden rok za mřížemi, peněžitý trest a zákaz řízení. Policie nehodu nadále vyšetřuje.