Policie je zkorumpovaná, koronavirus neexistuje a důchodci, ať zdechnou. I to slýchají strážníci

Ilustrační foto

ZLÍN – Dodržování mimořádných opatření vydaných kvůli zastavení šíření koronaviru zaměstnávají také zlínské strážníky. Ačkoliv je drtivá většina lidí dodržuje, najdou se i jedinci, kteří je respektovat nehodlají. O některé zážitky Městské policie Zlín z kontrol aktuálních vládních nařízení  se podělil zástupce ředitele Pavel Janík.

Uplynulý čtvrtek krátce před jedenáctou večer kontrolovala hlídka na Jižních Svazích osmatřicetiletého muže z Otrokovic. „Ten nejprve odmítal prokázat svoji totožnost a při následném řešení nařkl strážníky i policisty, že jsou zkorumpovaní a své přesvědčení prokládal vulgaritami nejhrubšího zrna. Jeho protiprávní jednání tak bude mít nyní dohru před správním orgánem,“ sdělil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dobrý způsob, jak upoutat pozornost, zvolil o den později šestapadesátiletý muž ze Zlína. „Krátce před půlnocí vstoupil do vozovky, aby se pochlubil projíždějící hlídce Městské policie Zlín tím, jaké kejkle dovede se svým prostředníčkem. Poté strážníkům sdělil, že se vydal na nákup alkoholu a omezení pohybu si je sice vědom, ale podřizovat se mu nehodlá. Také jeho jednáním se bude zabývat správní orgán,“ vylíčil událost Pavel Janík.

V sobotu pomohl „rebelům“ alkohol

Jen o několik minut později kontrolovala hlídka z okrsku Jižní Svahy trojici osob ve věku od 22 do 36 let, které také žádné zákazy nezajímaly. Zrovna se vracely z alkoholové party v jednom ze soukromých bytů. „Protože ani v jejich případě nešlo věc dořešit na místě, bude oznámena k dalšímu projednání správnímu orgánu,“ dodal zástupce ředitele.

Během platnosti mimořádných opatření se strážníci nezřídka setkávají s porušováním nařízení, které zakazuje popíjení alkoholu na veřejnosti. Až do sobotního dopoledne si v tomto případě vždy vystačili s domluvou. „Ignoraci těchto předpisů naopak předvedl čtyřiapadesátiletý muž ze Zlína, který nejenže od konzumace svého piva neupustil, ale navíc všechny přítomné ujistil, že mu jsou všechna opatření a nařízení státu ukradená. Tak uvidíme, jestli svůj názor ve správním řízení nezmění,“ podotknul Pavel Janík.

Důchodci by měli zdechnout!

Tentýž den spěchala hlídka z Malenovic na zastávku MHD, kde se nacházel cestující bez nasazené ochrany dýchacích cest. Nejenže odmítal uposlechnout pokyny přepravce, ale byl vulgární i vůči ostatním. „Strážníci zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého podnapilého muže z okresu Hodonín, se kterým měli již co do činění v minulosti. Tentokrát nastoupil do trolejbusu bez roušky či jiného zakrytí dýchacích cest, a když jej jedna ze spolucestujících požádala, aby zjednal nápravu, začal hlasitě urážet vládní politiky, vykřikoval své přesvědčení, že žádný koronavirus neexistuje a důchodci by měli zdechnout,“ vylíčil Pavel Janík.

Domluva však nestačila. „Hlídka Městské policie Zlín amatérského epidemiologa opakovaně poučila, že rouška nepatří v trolejbusu na bradu, ale má zakrývat dýchací cesty, jimiž jsou u člověka ústa a nos. Pochopit tuto složitost ovšem bylo zjevně nad síly dotyčného, který si roušku i během jednání se strážníky opakovaně sundával. Také jeho protiprávním jednáním se bude zabývat správní orgán,“ uzavřel Janík.