Přestěhovaná krajská knihovna chce ještě letos přivítat své čtenáře

HAVLÍČKŮV BROD – Nová budova krajské knihovny v Havlíčkově Brodě je již dokončena. Knihovníky nyní čeká nejdůležitější etapa – přestěhování knihovního fondu. Pokud vše proběhne podle plánu, bude knihovna již brzy otevřena pro veřejnost.

Krajská knihovna dosud sídlila na náměstí v prostorách Staré radnice. Stavební práce na nové knihovně, postavené nedaleko Kulturního domu Ostrov, začaly v srpnu 2018. Letos byla stavba dokončena. Po vybavení interiérů započala nyní závěrečná fáze, tedy samotné stěhování knih do nových prostorů. Stará knihovna byla proto od pondělí 19. října uzavřena.

Stěhování knihovny má na starosti specializovaná firma. „Fond knihovny obsahuje statisíce knih, periodik, CD, DVD, her a mnoho dalších dokumentů. Jedná se celkem o více než osm kilometrů polic, práce na stěhování tak jsou poměrně náročné. Každý dokument má přesné místo svého uložení, pracovníkům stěhovací firmy tak neustále pomáhají zaměstnanci knihovny,“ sdělila ředitelka knihovny Jitka Hladíková.

Knihovna má aktuálně přes šest tisíc registrovaných uživatelů, denně ji navštíví okolo 700 návštěvníků, ročně to je přibližně 300 000 návštěvníků. Vedení knihovny předpokládá, že její otevření stihnou ještě letos. Vše bude ale záviset na epidemické situaci a případných opatřeních, která by mohla probíhající stěhování zpomalit.