Seniorce ukradl kabelku s 20 tisíci! Policie hledá muže ve značkovém ohozu

Foto: PČR - Pachatel se pohybuje na místě činu v ostravské fakultní nemocnici. Odchází s červenou dámskou kabelkou

OSTRAVA – Policie prosí veřejnost o nalezení muže na fotografii, který zneužil nepozornosti ženy ve věku 74 let. Když si paní během návštěvy ostravské fakultní nemocnice zašla do bufetu a odložila si svou červenou kabelku, ve které měla v ten den obnos 20 tisíc korun, pachatel jí tašku ukradl.

K loupeži došlo v neděli 18. října dopoledne. „Seniorka navštívila bufet v přízemí nemocnice, kde muž využil její nesoustředěnosti a odcizil ji kabelku,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že v tašce žena měla osobní doklady, ale také finanční hotovost 20 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Případ aktuálně vyšetřují ostravští kriminalisté. Pro doplnění všech informací a okolností krádeže se policie obrací na veřejnost, aby spolupracovala při stanovení totožnosti muže na fotografii. Lidé se s informacemi mohou kdykoliv obrátit na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu.

K popisu muže policie dále uvádí, že se jedná o mladého muže ve věku okolo 20 až 30 let, střední postavy s krátkými tmavými vlasy. Oblečen byl do modrých kalhot, šedé mikiny a červené vesty. Na nohou měl bílé tenisky značky Adidas, na zádech černý batoh značky Adidas, na hlavě černou kšiltovku a na obličeji černou roušku. Místo činu opouštěl s červenou dámskou kabelkou v ruce.