Snažila se dovolat příbuzné a netušila, že žena už nežije

ZÁBŘEH – Žena se na začátku října snažila dovolat své příbuzné ze Zábřehu, která o sobě už několik dnů nedala vědět. Když jí dotyčná nezvedala mobil, obrátila se na Městskou policii v Zábřehu. Hlídka strážníků přes okno zjistila, že v jedné místnosti v domě leží na podlaze bezvládně tělo ženy s rozbitou hlavou. Hasičům se podařilo do domu dostat a přivolaný lékař záchranné služby bohužel už jen konstatoval, že starší žena nežije.

Městská policie v Zábřehu přijala 5. října telefonní oznámení, týkající se problému se starší ženou, která o sobě již nedala několik dnů vědět. Oznámení podala její rodinná příslušnice. Podle jejího oznámení se uvedené nemůže od předešlého dne dovolat na její mobil. „Dále uvedla, že si telefonují každý den. Má obavu o její zdravotní stav.,“ uvedl mluvčí městské policie v Zábřehu Václav Doubrava. Hlídka městské policie vyrazila do Zahradní ulice v Zábřehu, kde starší žena bydlela. Přes jedno z oken strážníci zjistili, že v jedné z místností v domě leží na podlaze bezvládné tělo ženy s rozbitou hlavou. Hlídka okamžitě kontaktovala telefonicky hasiče, rychlou záchrannou službu a policii. Po chvíli přijeli na místo hasiči, kteří se dostali do domu. Lékař záchranné služby zjistil, že se jedná o úmrtí bez cizího zavinění. Na stole byly nalezeny osobní věci zemřelé a občanka. Hlídka poté kontaktovala rodinu zesnulé a zajistila místo proti vstupu nepovolaným osobám až do příjezdu republikové policie, která si celou věc převzala k dořešení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .