Strážníci o Dušičkovém víkendu řešili krádež urny i vodu mezi hroby

Zdroj: MP Brno

BRNO – Víkend, kdy spousta lidí přišla navštívit své zemřelé na hřbitovy, je už za námi. Strážníci celou dobu kontrolovali na místech posledního odpočinku, jestli jsou dodržovaná pravidla a byli i nápomocní příchozím. Vše se obešlo bez větších úskalí, jen na Ústředním hřbitově a v Řečkovicích řešili dva případy.

Včera v podvečer hlídku oslovil osmašedesátiletý muž, který přišel na Ústřední hřbitov k hrobu jeho příbuzných. Bohužel zde našel jen prázdné místo po mramorové urně. Ta byla připevněná k mramorovému podstavci a její hodnota se pohybovala kolem deseti tisíc korun. „Jelikož senior zavítal naposledy k hrobu loňské Vánoce, nemusí případ nutně souviset s dušičkovým obdobím,“ řekl tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Naštěstí pachatel neodnesl nádobu s ostatky, tu odložil u hrobového místa. Jelikož stav odpovídal tomu, že urnu musel někdo silou vyvrátit, strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu případ předali republikovým policistům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Komplikace se nevyhly ani řečkovickému hřbitovu. „Jeden z návštěvníků upozornil, že v uličce mezi hroby vyvěrá voda,“ popisuje Ghanem. Strážníci ihned začali shánět číslo na místního správce. Ten přislíbil, že co nejdříve přijede. Poté vodu uzavřel do doby, než se podaří zařídit opravu.