V Bystrci vznikne dům s pečovatelskou službou

Vizualizace: P. P. Architects

BRNO – Se stavbou pečovatelského domu pro seniory by se mělo začít v roce 2022. Na Vejrostově tak vznikne na 70 nových bytů.

Městská část Bystrc patří k vyhledávaným lokalitám pro bydlení. „Nelze přitom zapomínat ani na naši nejstarší generaci. Navržený dům s pečovatelskou službou nejenže poskytuje ubytovací kapacity, ale má ambici stát se centrem společenského života seniorů, místem setkávání a aktivního trávení volného času,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.  Nový dům s pečovatelskou službou vznikne při ulici Vejrostova. Bude se jednat o šestipodlažní projekt, přičemž jedno podlaží bude pod zemí a bude v něm parkovací stání a technické zázemí. V prvním nadzemním podlaží je umístěn stacionář s provozem odlehčovací služby, vznikne tu také společenský prostor. Ten bude také ve druhém podlaží spolu s byty, které budou navazovat i ve třetím až šestém podlaží.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vznikne 32 garsonek, 13 bytů o dispozici 1+1, 12 2+kk a 10 bezbariérových bytů. Na objektu budou ploché zelené střechy, přibudou i solární panely. Pro zálivku zelených střech a případně i splachování toalet bude sloužit dešťová voda. Stavba bude tedy splňovat pasivní standard. „K objektu bude patřit také pobytová zahrada s altánkem nebo jezírkem, bude tu prostor i pro zahrádkářské aktivity klientů. Vytvoří se také 70 parkovacích stání,“ doplnil Tomáš Kratochvíl, starosta městské části Brno-Bystrc. Předpokládané náklady jsou 150 milionů korun, se stavbou by se mohlo začít v roce 2022.