V listopadu se vypnou semafory na dalších frekventovaných křižovatkách v Olomouci

OLOMOUC – Omezení rychlosti a zhruba dvoutýdenní provoz bez světelné signalizace budou muset zvládnout řidiči v Olomouci. Na křižovatce ulic Foerstrova a třídy Svornosti totiž pokračují práce na vytvoření koordinovaného tahu jednou z hlavních dopravních tepen ve městě. Hned po dokončení se stavebníci posunou na další křižovatku.

Minulý týden byly zahájeny práce na druhé křižovatce budovaného koordinovaného tahu, na křížení třídy Svornosti a ulice Foerstrova. Doposud zde vše probíhá bez omezení dopravy. Na polovinu tohoto týdne je ale naplánováno omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině ve vybraných úsecích a následně i vypnutí křižovatky. Pokud počasí nezkomplikuje stavební firmě plány, bude světelná signalizace na křižovatce vypnuta od 9. listopadu, přičemž toto omezení potrvá maximálně dva týdny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zároveň příští týden začnou stavební práce také u nemocnice na křižovatce ulic Foerstrova a Albertova. Také zde se budou vypínat semafory, a to ihned po dokončení druhé křižovatky s třídou Svornosti. „Systém chytrého řízení provozu na frekventovaných křižovatkách buduje Olomouc od letošního srpna. Koordinovaný tah přispěje k plynulejší dopravě,“ vysvětluje širší souvislosti probíhajících prací náměstek olomouckého primátora Martin Major. Nové řízení provozu se týká křižovatek Pražská x Třída Míru, Foerstrova x třída Svornosti, Foerstrova x Na Vozovce a Albertova x Štítného. Úprava čtyř křižovatek a jejich světelných signalizačních zařízení vyžaduje postupně v některých úsecích částečná omezení provozu.