VIDEO: Přestože možná milujete rauty, tohle nezkoušejte!

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Dva muži hodovali na různých místech Prahy. Vybírali si delikatesy, ale nevhodným způsobem je hodlali i konzumovat. Jejich debužírování ukončili strážníci, jeden byl převezen na policejní služebnu, druhý na psychiatrii.

Muž začal přímo v samoobsluze v Praze 2 rozbalovat a konzumovat vystavené zboží,“ informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Na základě oznámení personálu samoobsluhy dorazili na místo pražští strážníci. V tu dobu již měl jednadvacetiletý cizinec rozbalených několik pytlíků s oříšky, které nebylo možné vrátit zpět do prodeje. Na opakované zákonné výzvy mladík nereagoval a s hlídkou nespolupracoval. Nakonec přišla ke slovu i pouta. Vzhledem k podivnému chování cizince byla na místo přivolána i záchranná služba. Zdravotníci rozhodli o převozu muže na psychiatrii.

Druhý muž se soustředil na chladící skříň s bagetami v prostoru prodejny ve stanici metra Letňany. Muž se pokusil prodejnu opustit před konzumací, ale i před placením. „V tom mu však zabránila obsluha tím, že zamkla vchodové dveře,“ upřesnila mluvčí. Obsluha se zachovala odvážně i přesto, že byla předtím mužem sražena na zem. Když třiadvacetiletý muž viděl, že neunikne, rozhodl se, že svůj lup alespoň rychle zkonzumuje. Následně byl strážníky omezen na osobní svobodě a převezen na policejní stanici k dalšímu řešení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.