Změna parkování na ulici Beethovenova a Fibichova v Havířově potěší hlavně řidiče

Parkování, foto: Město Havířov.

HAVÍŘOV – Radní vyslyšeli žádosti občanů, kteří si přáli změnu parkování na ulicích Beethovenova a Fibichova. Nyní by měly být obě ulice o něco bezpečnější.

Změny se týkají především úpravy a obnovy povrchu parkovacích stání a změny systému parkování. Místní obyvatelé hlavně chtěli, aby se v dané lokalitě jezdilo pomaleji a tím pádem i bezpečněji. Nově byla zřízena šikmá parkovací místa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Tím, že řidič může při couvání do parkovacího místa omezit ostatní účastníky silničního provozu, dojde ke snížení rychlosti a k daleko přehlednější dopravní situaci. Při parkování vozidel couváním má řidič vozidla po celou dobu přehled o situaci za svým vozidlem,“ vysvětluje vedoucí havířovského odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.

Výjezd přední části automobilu by měl být snazší , protože řidič má mnohem lepší výhled, kdežto při parkování zadní částí vozidla je tomu naopak.