Bezdomovci v Litovli řádili u Alberta. Způsobený nepořádek museli sami uklidit

LITOVEL – Všímaví občané nahlásili 16. října Městské policii v Litovli podezření, že se někdo pokouší vloupat do prodejny Albert v ulici Vítězná. Z průchodu u prodejny se prý ozýval veliký hluk. Strážníci na místě zadrželi tři silně opilé bezdomovce, kteří zde převrátili odpadkový koš a jeho obsah rozházeli po celém průchodu. Muži dostali pokutu a průchod u prodejny museli uklidit.

V pátek 16. října ve večerních hodinách přijala hlídka Městské policie Litovel telefonické oznámení od všímavých občanů, že z průchodu u prodejny Albert na ulici Vítězná se ozývá veliký hluk a oznamovatel má podezření, že se někdo pokouší vloupat do prodejny. Podle oznamovatele se z místa ozýval zvuk tříštěného skla, a tak měl podezření, že někdo rozbíjí výlohu prodejny. Hlídka okamžitě vyjela na místo, jeden strážník k prodejně přiběhl pěšky okolo prodejny Šárka a druhý přijel s autem před prodejnu Albert. Na místě našli jednoho silně opilého muže, s pomocí občanů se podařilo zadržet ještě další dva muže, kteří se pokusili z místa uniknout. „Jak se při obhlídce místa ukázalo, silně podnapilí muži se nepokoušeli vloupat do prodejny, ale ve své opilosti si vybíjeli zlost na betonovém odpadkovém koši, který převrátili a jeho obsah byl rozházen po celém průchodu u prodejny Albert,“ uvedl mluvčí Městské policie Litovel Ludvík Opletal. Hlídce byli všichni tři muži velmi dobře známí, neboť se jednalo o místní bezdomovce. Hlídka všem na místě udělila pokutu a donutila je průchod u prodejny uklidit a odpadkový koš vrátit na místo. Betonový koš naštěstí hrubé zacházení přežil bez poškození.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .