Bývalá ubytovna a univerzitní kolej bude sloužit jako sociální bydlení

Zdroj: Mapy.cz

BRNO – Panelový dům na adrese Lomená 48 v městské části Brno-jih projde rekonstrukcí. Bývalá ubytovna a univerzitní kolej se promění na sociální a sdílené bydlení.

Vlastníkem domu z osmdesátých let je město Brno, dům má osm nadzemních podlaží se suterénem a je v něm čtyřicet ubytovacích jednotek velikosti 1+1, 2+1 a 3+1. „Stavba má po kompletní revitalizaci sloužit k trvalému bydlení seniorů, osob s pohybovým postižením, mladých dospělých či matek s dětmi a jako chráněné bydlení,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Byty lze nyní obývat, ale jsou zastaralé, proto bude potřeba demontovat bytová jádra, upravit dispozice a celkově bydlení zmodernizovat. Kromě vnitřních oprav je plánovaná výměna střechy, zateplení a rekonstrukce lodžií. Kvůli bezbariérovosti se vymění výtah i upraví vstup. Počítá se také s rekonstrukcí kotelny, vymění se stávající kotle za elektrické, a také ohřívače teplé vody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dům stojí na pozemcích města Brna, objekt je součástí odborného učiliště, proto je nutné vybudovat příjezdovou cestu z ulice Pompovy a parkoviště. Přemístí se také chodník a instaluje nové veřejné osvětlení. Tyto úpravy si vyžádají majetkoprávní vypořádání pozemků s Jihomoravským krajem. Rekonstrukce bude stát 120 milionů korun, začátek stavebních prací se očekává v roce 2022.