Dva muže uvěznila plošina v patnáctimetrové výšce, zrovna když věšeli vánoční ozdoby

Ilustrační foto.

BRNO – Včera před 22. hodinou přišlo na tísňovou linku městské policie oznámení, že dva pracovníci uvízli na plošině ve výšce patnácti metrů, když instalovali vánoční ozdoby. Nakonec je museli přijet vysvobodit strážníci ve spolupráci s hasiči.

Na linku 156 se obrátil jeden z pracovníků. Klidným hlasem vysvětlil, že jim přestala fungovat plošina ve výšce patnácti metrů, zhruba na úrovni se střechou. „K brněnskému hobbymarketu proto ihned vyrazila jedna z hlídek,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Muž totiž strážníkům vysvětlil, že stačí pouze nastartovat automobil a plošina bude znovu fungovat. Toto tvrzení se ale nepotvrdilo, a tak strážníci museli přivolat na pomoc hasiče. Na místo vyjela jednotka z nedalekého výstaviště a také výšková technika ze stanice Brno-Lidická. Pomocí automobilového žebříku se hasiči dostali k mužům na plošině a pomohli jim bezpečně sestoupit dolů. Podobným případem se zabývali před pár dny na Vyškovsku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.