Hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás začalo, i vy můžete rozhodnout, kam poputují peníze

Město Brno.

BRNO – Brňané můžou do 30. listopadu rozhodnout svým hlasem o tom, kam poputují peníze z městského rozpočtu. Brno totiž spustilo další ročník participativního rozpočtu Dáme na vás.

Do 4. ročníku se přihlásilo 134 projektů, zhruba polovina získala potřebnou podporu, a tak 65 nápadů za celkem 143 milionů korun se bude ucházet o váš hlas. Všechny finálové projekty jsou k vidění na webu http://damenavas.brno.cz nebo na panelové výstavě na náměstí Svobody. Město pro tento rok vyčlenilo 33 milionů korun. Jeden projekt nesmí překročit rozpočet 3 miliony korun, počítá se tedy s minimálně jedenácti vítězi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlasování probíhá od 1. do 30. listopadu, zúčastnit se ho mohou pouze obyvatelé města Brna starší 18 let. K dispozici mají celkem sedm hlasů, pět kladných a dva záporné.  „Jednomu projektu může člověk dát jeden nebo i dva kladné hlasy, nebo jeden hlas záporný. Ty projekty, které budou mít více záporných než kladných hlasů, z pořadí automaticky vypadávají. U těch zbylých bude rozhodovat počet kladných hlasů,“ popsala systém koordinátorka participace obyvatel Aneta Fialová. Svůj hlas můžete dát prostřednictvím webových stránek nebo na platformě BrnoiD. Starší obyvatelé, kteří nemají k dispozici internetové připojení, se můžou zastavit v kanceláři participace a svůj hlas odevzdat osobně.