Jihlavské školky zavřely kvůli koronaviru další třídy. Nechte své dítě doma, radí primátorka

JIHLAVA – Primátorka města apeluje na rodiče dětí mateřských škol, aby podle svých možností nechali děti dočasně doma. Rodiče by měli dbát i na dodržování karantény, aby do školek chodily pouze zdravé děti.

Město bylo v posledních dnech nuceno uzavřít z důvodu karantény několik dalších tříd mateřských škol. Nákaza onemocněním covid-19 se prokázala u několika dětí i zaměstnanců.

Z toho důvodu vyzvala primátorka města Jihlavy Karolína Koubová k maximálnímu dodržování všech opatření. „Ráda bych Vás požádala, abyste v případě, že se ve vaší blízké rodině vyskytne někdo s tímto onemocněním (či podezřením na něj), nechali děti v karanténě doma. Pokud máme tuto situaci zvládnout, je třeba, aby do školky chodily opravdu jen děti zdravé,“ apeluje na rodiče Karolína Koubová.

Tato opatření mají pomoci omezit šíření nemoci covid-19 mezi dětmi, ale také umožnit zajištění provozu zbývajících mateřských škol. „Máte-li možnost nechat si své děti v této krizové době doma, prosím, abyste tak učinili. Pokud budete chtít, učitelky vám rády zprostředkují různé vzdělávací materiály pro vaše děti,“ dodává Karolína Koubová.