Namátkové kontroly řidičů odhalily marihuanu a amfetamin

TŘEBÍČ – Během jednoho dne odhalili policisté v Třebíči tři řidiče pod vlivem drog. Ti díky tomu nejen přijdou o body, ale hrozí jim i nemalá pokuta a až roční zákaz řízení.

Prvního řidiče zastavili policisté kolem poledne na ulici Račerovická. Dvaatřicetiletý řidič Škody Superb byl pozitivní na marihuanu. Dalšího muže kontrolovali policisté kolem třetí hodiny odpoledne na ulici Hrotovická. Sedmadvacetiletý mladý muž, který řídil Škodu Octavia, měl test pozitivní na amfetamin. Přibližně o hodinu později byli policisté úspěšní do třetice. Tentokrát šlo o automobil jedoucí po ulici M. Majerové. „U jeho pětatřicetiletého řidiče zjistili policisté pozitivní hodnotu na marihuanu i amfetamin. Ten navíc při kontrole hlídce nepředložil řidičský průkaz a bezdůvodně se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, čímž se dopustil přestupků,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Policisté řidičům další jízdu zakázali. Mužům nyní hrozí zákaz řízení až na jeden rok a pokuta až dvacet tisíc korun. Přestupky policisté dále vyšetřují.