OBRAZEM: Vandalové v Uničově si prý hráli. Způsobili přitom škodu za sto tisíc

poškozený Ford

UNIČOV – Prý to byla hra. Tak zdůvodnili dva mladí muži své řádění, kdy poškodili několik stavebních strojů na stavbě kruhového objezdu v Uničově. Navíc vytrhali 20 sazenic čerstvě zasazených keřů a převrátili mobilní WC.

V sobotu 24. října přijali uničovští policisté oznámení o poškození několika stavebních strojů na stavbě kruhového objezdu v Uničově. Tehdy neznámý pachatel poškodil Ford Tranzit, traktor bagr JCB a pracovní stroj WAY LOCUST. „Na vozidle Ford Tranzit poškodil čelní sklo, kapotu a rozbil na něm jedno ze zrcátek, na traktor bagru poškodil čelní výhledové sklo a na pracovním stroji poškodil obě zpětná zrcátka a ulomil přední stěrač,“ vypočítala škody policejní mluvčí Irena Urbánková. Navíc ještě vytrhal 20 sazenic keřů a rozházel je po okolí a také převrátil mobilní WC. Policisté začali na případu usilovně pracovat a podařilo se jim ho objasnit během několika hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na základě operativního šetření, pečlivého prověření všech informací, úzké spolupráci s Městskou policií Uničov, která umožnila využít záznamy městského kamerového systému v Uničově, a místní a osobní znalosti, vytipovali dva muže, podezřelé z uvedeného jednání. Jedna z policejních hlídek, která dohlížela na dopravu na Dukelské ulici v Uničově, zde vypátrala jednoho z mužů. Dalšího pak našli policisté v průběhu téhož dne. Jednalo se o muže ve věku 19 a 23let z Olomoucka. Oba se ke svému jednání přiznali a uvedli, že se jednalo o „hru“. Svou roli v tom pravděpodobně sehrál i alkohol, který, jak oba uvedli, spolu předchozího večera popíjeli. Škoda je předběžně odhadována na 100 000 korun, nicméně přesná výše bude stanovena až na základě vyčíslení škody ze strany poškozených společností. Za poškození cizí věci si mladíci můžou pobýt až jeden rok za mřížemi.

 

Vytrhané keře
poškozený stroj
převrácená toi_toika