Ostrava: Kvůli jízdě doubledeckerem už nemusíte do Londýna

Foto: DPO - Dva nové ostravské doubledeckery

OSTRAVA – S neskrývaným nadšením vítají obyvatelé severomoravské metropole zahájení provozu dvoupodlažních autobusů v městské hromadné dopravě. Dva nové „doubledeckery“ značky Scania nasadil Dopravní podnik Ostrava do provozu 1. listopadu 2020.

Oba autobusy jezdí na lince č. 78 a vyjíždějí ze zastávky Opavská v Porubě. Pak pokračují kolem Duhy, fakultní nemocnice a projedou také porubskou zastávkou Hlavní třída. Poté Směřují na Náměstí Ostrava-Jih, dále se vydají do Hrabůvky k poliklinice, kostelu a svou jízdu zakončí v Hrabové-Jihu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ostrava se stala prvním městem v České republice, jejíž dopravní podnik dvoupodlažní autobusy provozuje na běžné lince. Vedení ostravského dopravního podniku ale plánuje autobusy využít od letní sezony na speciální turistické lince č. 88, která spojí Dolní oblast Vítkovice a ostravskou zoologickou zahradu. Tyto atrakce totiž patří v Ostravě k nejnavštěvovanějším turistickým cílům.

„Pevně věřím, že se oba doubledeckery brzy stanou dalším symbolem Ostravy a že si je naši pravidelní cestující i turisté oblíbí. Důležité je také připomenout, že jezdí na CNG,“ říká generální ředitel dopravního podniku Daniel Morys a tím, že právě ochrana ovzduší je jedním z cílů Dopravního podniku Ostrava.

Cena obou dvoupodlažních autobusů na CNG přesáhla částku osmadvacet milionů korun. V každém je pro cestující k dispozici 68 míst k sezení. Komfort zajišťuje také klimatizace v dolním podlaží a dnes již v mnohých ostravských vozech MHD samozřejmé Wi-Fi. Autobusy měří přes dvanáct metrů a vysoké jsou čtyři metry.

Foto: DPO – Pohled na interiér ve druhém patře ostravských dvoupodlažních autobusů